ТИШИНА КОЈА ХОДА - Да останем човек

ШТА ЈЕ ТО ЉУБАВ

Да ме питају, љубав коме бих дао,
не знам.
А можда и знам, али кријем.
Кријем од тебе, кријем од себе.

Лако би било љубав дати,
кад би то била
коцка шећера
или прстохват соли.
Лако би било.
Али није.

Понекад и сам се питам
како је то, љубав дати.
Је ли то поклон?
Или долази са неке друге планете,
та љубав што нас чини срећним?

Не знам како се љубав дарује.
Можда нисам научен.
Не знам.

Љубав, како је даривати?
Није то букет цвећа,
то је више пажња.
О љубави говорим.

Не купује се,
али опет, не знам како се дарује.

И питам се,
ако љубав имам,
коме је даровати?
Не знам.
Теби, можда.