ТИШИНА КОЈА ХОДА - Да останем човек

ДВОЈБА

На ивици стојим.
Хоћу ли пасти
или ћу крила распети?

У мени двојба шапуће.

Ако паднем,
докле ће трајати суноврат?
Где је крај тој рупи
без звезда и дна?

Ако полетим,
опет питање гори:
докле носи висина,
шта је за прелетети?

Постоји ли грана,
мирна и нежна,
као што је срце њено ,
да на њу слетим,
да коначим?