Питам се,
можда недовољно јако,
шта је то
са нама, људима,
шта нам се дешава.
Зашто судимо
кад суд нисмо.
Ко нам право даје
да о туђим главама расправљамо
и да их сечемо.
Да је наша глава на пању,
молили бисмо,
кукали, можда.
А кад је туђа ,
херојство бисмо показивали.
Је ли то поштен суд
или нечија воља.
Реците ми,
да знам.
Ако сам грешан ,
ево моје главе
на пањ.