ТИШИНА КОЈА ХОДА - Да останем човек

НОЋАЦ НИСУ ГОРЕЛЕ ЗВЕЗДЕ

Ноћас нису гореле звезде,
небо је ћутало, сиво.
Као да је неко заборавио
да упали светло тамо, високо.

Град је дисао тромо,
без месечевих шара,
у тишини се крило
питање без одговора.

Ходао сам улицама,
тражећи знак на небу,
али свака стопа ођекивала је
као тиха молитва у леду.

Ноћ је склизнула у јутро,
а звезде—нигде још нису биле.
Можда су, помислих тихо,
заувек заспале или се сакриле.