Лаку ноћ свирачи, певачи и певачице, лаку ноћ, имам нека прека посла, ви познаваоци душе ове моје циганске. Лаку ноћ и теби месече, заслужио си одмора у дебелом хладу, лаку ноћ и вама који још увек лепа јутра упознали нисте. Лаку ноћ.
Добро јутро нови дану, Сунце лепо је видети те опет, жао ме је растанка нашег синоћ, добро јутро кафано, добро јутро Свете, хеј…, добро јутро спавалице, добро јутро и теби у чијем се оку види да трена ниси спав’о ноћас, добро јутро и теби врапче, није ми сметала песма твоја ноћас, била је као музика, дозивао си драгу, признај. Добро јутро ливадо, траво и цвете, тихо будите још мало, превисе је ове моје галаме, ено га певац још погнуте главе, гласа не пусти од јутрос да вам позели добро јутро … Добро јутро.
Добро јутро и ви ципеле каљаве, идемо на бунар па ћемо у сватове. Добро јутро плави чуперку, који, са ово мало, сна сањао сам, знам да си у загрљају другог ко голубича гугутала, добро јутро и њему… Добро јутро. Плави чуперку, надам се да ћу ноћас спавати дуже, јер се са милином будим сањајући тај чуперак плави.
Ајте душе уметничке, одморите мало, не желим више да вас гледам, ни да слушам, мада ми за душу увек свирате. Ево банке, ал идите дома, тамо вас неко чека. Можда постеља топла и мека. Можда успаване очи неке принцезе. Оставите ме самог, још мало да размислим пијаном главом о чуперку плавом.
Није ми све једно кад видим чуперак плави, у њеној коси, а у мојој глави. Није ми све једно! Обузме ме милина. Зато водите рачуна, не баш о свему, и ви и мате свој плави чуперак у глави, али овај…. Не, Ово је мој чуперак плави. Зато, змајеви разни станите у ред, наћи ћу времена и за вас, јер моје обећање је врлниа и част. Не пласим се никога од вас. Бљујте ватре љуте, непознаваоци , штити ме оклоп од њеног срча, преко кога мармаичу са везом плавог чуперка драге носим, који вашу ватру ко водом гаси.