На ивици стојим.
Хоћу ли пасти
или ћу крила распети?
У мени двојба шапуће.
Ако паднем,
докле ће трајати суноврат?
Где је крај тој рупи
без звезда и дна?
Ако полетим,
опет питање гори:
докле носи висина,
шта је за прелетети?
Постоји ли грана,
мирна и нежна,
као што је срце њено ,
да на њу слетим,
да коначим?