ТИШИНА КОЈА ХОДА - Да останем човек

ГЛАВА НА ПАЊ

Питам се,
можда недовољно јако,
шта је то
са нама, људима,
шта нам се дешава.

Зашто судимо
кад суд нисмо.
Ко нам право даје
да о туђим главама расправљамо
и да их сечемо.

Да је наша глава на пању,
молили бисмо,
кукали, можда.
А кад је туђа ,
херојство бисмо показивали.

Је ли то поштен суд
или нечија воља.

Реците ми,
да знам.

Ако сам грешан ,
ево моје главе
на пањ.