Баш сте ратници чудних боја,
оклопа ваших ,
не дате ми дах.
Ал’ нека,
има части и у вас.
Видим у вашим очима
да сте поштени борци.
Само… много вас је.
Овај ударац задајем
само да бих мало времена
себи добио.
Молим вас, бојници ,
да само још једном
мирис диње из њене косе
осетим.
Видим ,
копља су вам доле.
Поздрављам то.
Не бежим.
Ако треба,
нека ме њима избоду.
Хвала вам на прилици.
Са мирисом диње ,
не полажем мач.
Ајмо у бој.