Недељно, досадно поподне.
Није свима досадно, знам ,
за себе кажем.
Ни друга, ни пријатеља,
ни гласа.
Нема никог да те опсује,
макар,
или реч неку изговори.
Нема,
нема никог.
Сам , ти и глава твоја,
рат у себи водите.
Како је лако доћи до боја.
Осмех један само,
можда и суза , не знам,
победник би се знао.
Овако, још се хрвемо,
па сад ,
први коме осмех
или суза дође,
онај други руку пружиће.